Člověk může sotva pochopit démony, které sám stvořil.  

                                                                                                                                                    

Dějiny válečných   masakrů píší  slavíci v kleci , zisk  shrabují mocní , utrpení války platí prostý  lid na obou stranách  a  odpovědní odmítají přiznat své válečné zločiny. 

Válka předpokládá, že o tom kdo je nepřítel politici  nejen definitivně  rozhodli  ale  vydali  rozkaz svým vojákům ke zničení nepřítele (Carl Schmitt

Válka je pokračováním politiky jinými prostředky. Jakmile válka vypukne, získá vlastní logiku a neustále eskaluje  (Carl von Clausewitz)

Narodil  jsem se když právě skončil největší masakr /druhá světová válka ( 62 miliónů mrtvých) který roztočil Adolf Hitler svojí politikou revanše a brutálního antisemitismu , geopoliticky potřebou uspokojit  hlad Německa po surovinách, především naftě a životním prostoru. Faktem je , že jeho válka byla toliko Evropská a světový formát tomto masakru dali Japonci a USA. Matkou této války byla I.světová válka kterou začali bratranci při svém hašteření ve válce o imperium. Mocnáři  znovu přepsali politickou mapu Evropy. Lidstvo se bláhově  radovalo ze skončené války a všichni  již podruhé v mém století slibovali, že další válku  nepřipustí. Poslední  společné oslavy byly ještě v duchu spolupráce ale  Kazisvěti  opět zvedali hlavy. Evropa byla rozdělena  podle  dobitých území  demarkačními liniemi  které se   přeměnily na hranicí nepřátelských světů.  Ze spojenců a přátel  (cenzorováno) se stali nepřátelé. Kazisvěti spolu  likvidují autentickou  stopu o II.světové válce .
I na  toto šílenství však usedne prach zapomění a  i tato válka bude pouze datem v historii . Již za mého života váleční  veteráni bývalých nepřátel spolu oslavují, že přežili. . Po sto letech se již nekonají  truchlohry politiků  , mnohdy v  odpadcích končí  válečné  metály a válečné  hroby po dvěstě letech osiří . 

Žádné vítězství ani porážka nezanikají se západem slunce, ale trvají, dokud si je vítězové či poražení a často i jejich potomci nepřestanou připomínat.

Uspořádání Evropy  stálo  na pragmatických principech založených Vestfálským mírem a  mocenské  rovnováze  hlavních hráčů.  Jedná se o množství politických jednotek představovaný státy když žádný nemá dostatečnou moc  aby přemohl ostatní  a vnutil svůj systém . Formálně nezávislé více či méně suveréní státy  v konkrétní historické situaci vytváří koalice k prosazování svých zájmů. Tento model nebyl překonán.
 
Svět  neúprosně pokračuje pohybem, který jen pramálo jde řídit z Bílého domu či Kremlu, natož z Prahy.  Svět rozvojových zemí je nadále v kritické chudobě ve kterém kolonialismus byl  pouze kosmeticky vylepšen. Jih Evropy je atakován novodobých otroků z Afriky na kterých se  kolonialismus podepsal a ke kterému se přidali utečenci z válek s islámem do kterých radikální islamisté infiltrují své gerilové bojovníky. Je zde  podezření, že se jedná o řízenou invazi do Evropy našich skutečných nepřátel ve spojení s vlastizrádci v cizím žoldu.  

Poraženým státům , Německu a Japonsku narostly svaly a  nejstarší říše světa-Říše středu/Čína o sobě dávají  stále více vědět . Bouřlivým  rozvoj Číny  nastal  poté co Teng přesvědčil soudruhy v politbyru, že není důležté jestli je kočka černá nebo bílá ale že chytá myši a tak se Čína  stala kandidátem na lídra Světa.

Velmocenský pat díky přeplněným arzenálům neobyčejně ničivých zbraní přivodil změnu politiky. Domino s atomovými bombami bylo nakonec pozastaveno.  Znamenitý  lučištníkv roce 1983 přivedl mocnáře k rozumu. USA a Rusko  se učí žít v situaci zaručeného vzájemného zničení , když toto jsou nuceni se doučovat i další majitelé atomových bomb .

Po 11. září 2001  islámští radikálové jsou  nesmiřitelně proti zavedeným pořádkům a náš Svět je  zmítán ve válce s islámem, USA to nazývají válkou s terorizmem .

Vojensko prům
yslový komplex  vysává státní rozpočty všech zemí a  financuje  lokální války proti vůli  většiny občanů . Evropa  se léčí ze ztráty kolonií . 
Ve dvou světových válkách si  Evropa mnoho zničila . Američani zatím pilně pracovali ,  naučili se  efektivnně na běžících pásech výrábět cokoliv.  Pod ochranou svých  generálů "Pacifika a Atlantika" nezažili válečný úpadek  ale naopak vydělali na válkách velký peníz kterým přetvořili v dominující  ekonomickou sílu Světa. Evropa se  vzdala životodárné konkurence národních států a křesťanských hodnot na kterých  vznikla.  

USA mohou přispět ke stabilizaci situace ve Světě , nemají  geopolitický motiv expanze  mají velké a bohaté území, disponují odstrašující vojenskou sílou s vyspělou technologií.   Prožívají ale kocovinu Světavlády která jim spadla do klína když komunisté začali zásadní reformy svého systému což je v politické mytologii nazýváno propagandisty "uzbrojení Říše zla". Ve skutečnosti se oslabily, roztahaly svoji armádu po celé planetě , vedou lokální války na mnoha frontách s velkou logistickou zátěží a pilně si vyrábějí nepřátele. Nerspektují poučku klasika válečného umění  Jenom to území je dobito, kde stojí bota pěšáka  (Carl von Clausewitz ). Pro ovládnutí Zeměkoule nemají lidi, naštěstí je nemají  Rusko ani Čína . 
USA jsou  odpovědni lidstvu za kapitalizmus  s lidskou tváří a bez válek. 

Rusko  nemá geopolitický motiv expanze, surovin a území má dokonce přebytek . Obří přírodní bohatství Ruska bylo cílem již  mnoha nájezdů které z nich udělaly zkušené válečníky,  Bitva o Rusko je zde již od roku 1242. Bojová morálka je založena na vlastenectví  a vlastním náboženství-pravoslaví. Navíc disponují odstrašujícím jaderným potenciálem. Efektivní verzi kapitalizmu dosud nenašli. Problém jejich dialogu je, že ruským národnín sportem jsou šachy a americkým národním sportem je baseball.  

Čína  se svým lidským potenciálem,  sílící ekonomikou a  největší  armádou dříve nebo později neodolá pokušení zasáhnout do uspořádání Světa podle svých not. Již dnes platí , že  první úkol rozvědce a diplomatům je zjistit  zájem Číny . Geopolitickým základem Čínské expanze je potřeba  nafty a  surovin.  USA čeká střet s Čínou o Pacifik a  Rusko s Čínou o Sibiř . 

Obnovení  Hedvábné stezky založené na novém myšlení  přinese pozitivní změnu s koalicií  BRICS .  Čína jediná  ze supervelmocí nevyváží bomby ale spotřební zboží . Bombardování  má Svět plné zuby. 

Ředitelství Zeměkoule  mají naději Číňané převzít mírovou cestou až jejich "Jumba" se začnou nakupovat v Číně, dokončí Hedvábnou stezku   a dostaví Nikaragujský průplav spojující Atlantik s Pacifikem.

Armádě věnují mimořádnou péči a nebudou riskovat zničení  stále rostoucího  blahobytu  a  ekonomické síly  válkou.   Číňan nejspíše bude pokračovat podle moudrosti Konfucia : Správný Číňan má sedět na břehu řeky a trpělivě čekat, až po ní popluje mrtvola jeho nepřítele. Pokud naši Kazisvěti budou ve stávající politice  rusofobie pokračovat Číňan  vyčká konfrontace USA s Ruskem a  dá záraz těžce zraněnému "vítězi".  

Němci  jsou nadále  lokální  (Evropský) problém.  Hlad Německa po surovinách sice  trvá ale mají možnost si je koupit neboť mají přebytkovou produkci žádaného zboží. Potřeba životního prostoru  u nich již vymizela. Německo tak jako všechny bohaté národy dusí vymírání . 

Izrael nadále posiluje ,  stal se naší nepotopitelnou  letadlovou lodí   v "Islámském moři"  s A-bombami na palubě . Izrael podporuje  USA ve znovu ovládnutí Iránu. Zde jsme momentálně nejblíže armagedonu nezvládnutím  strategie odstrašování  .

Evropa má za sebou potrat superstátu a stále přešlapuje na  cestě zda to bude  unie či federace. Na programu je  dezintegrace neboť  Německo v  čele Evropy to Brit ani Francouz nikdy  nezkousne. Rus který se musí do Evropy  opět plnohodnotně vrátit  také nikdy Němce poslouchat nebude.

Války o vodu a potraviny jsou pro nás odložený problém,   naštěstí si sedíme na rozvodí Evropy a jsme schopni sebe zásobení potravinami. Válka o vodu a potraviny je geopolitickým motivem dalších válek mezi rovníkem a obratníkem Raka v Africe a Asii . Odsud hrozí Evropě  stěhování národů pod tlakem hladomoru.  

Bipolarita je nahrazena nepřehledným kaleidoskopem politických sil. Testování odolnosti protivníka pošťuchování klackem provozují všichni, stále se někde válčí .  Zatím se jenom  odšpuntuje další džin nenávisti a obchodníci se zbraněmi si namastí kapsy. Koncepce pomatenců a konspirativních teorií všeho druhu mají volné pole působnosti. Na místě informací jsou naše mozky vymývány propagandou . Šmírování občanů a manipilace se stavají hlavní náplní činnosti státních orgánů . Orwell  se svojí fantazií  o manipulaci  s naším myšlením byl překonán.

Problém je, že dosud  válku připravují všichni .  Zbrojní výdaje jednoznačně prokazují, že lidstvo se klacku jako metody řešení vztahů kterou používali již neandrtálci dosud nezbavilo. I  riziko fatálního střetu  pro technickou či lidskou chybu  je veliké. 


A s čím do toho  půjdeme my ? S armádu s několika  tisících bojovníků  a  vojenskými uředníky ? Vedle hrstky profesionálů  kteří jezdí po světě jako cirkus Humberto   pacifikovat  kdesi v dáli bezbranné domorodce  nám  doma vyrostla generace nepoužitelných. Stalo se již pravidlem , že ministrem obrany je jmenován nekompetentní člověk  ( tu astrolog Baudyš, tu zpěvačka Parkanová, tu divadelní herec Stropnický, úřednice externích firem Šlechtová ), rozkradené sklady Civilní obrany  a munice, zmizely  závody na výrobu a opravy vojenské techniky. Máme celé generace mužů které neumějí vzít "flintu do ruky", nehodili v životě  ani jeden granát, nikdy si nevykopali okop, nespali v lese na zemi či  podlaze v tanku nebo podzemního krytu. Situace je taková , že mladí budou v případě konfliktu zděšeně mačkat klávesnice mobilů a hledat aplikaci nejen jak zacházet s flintou ale dokonce s krumpáčem a lopatou  ! Zárukou naší bezpečnosti  je pouze  armáda založená na všeobecné  branné povinosti  a domobrana Švýcarského vzoru.

Politici si představují, že mohou pohybovat s  lidmi stejně snadno, jako ruka pohybuje růzými figurkami na šachovnici. Neberou v úvahu, že figurky na šachovnici nemají žádný jiný princip pohybu kromě toho, který jim vnucuje jejich ruka. Na šachovnici lidské společnosti má každý člověk vlastní zájmy jenž jsou mnohdy odlišné od toho které  vnucují  orgány  veřejné moci či  panská svévole.  Pakli, že je údělem lidstva  aby tyto dva principy spadaly v jedno a  působily stejným směrem, pak tato hra velké  lidské společnosti bude snadná a harmonická, pravděpodobně i šťastná a úspěšná. Jsou li ale rozdílné, hra bude bída, utrpení a nepořádek. (1776 Adam Smith:Pojednání o podstatě a původu bohatství národů)
Učení Adama Smitha jeho špatní žáci převedli téměř do absolutní  informační netransparentnosti vlastnictví. Pro ilustraci shlédni astronomický obrat virtuálních obchodů na světových burzách RSJ. Kdo a kdy  vezme podobným žonglérům s virtuálními penězi, akciemi, deriváty... jejich hračku ? Naši prohnilí to určitě nebudou, spokojeně tyjou  ve svých  trafikách ( poslaneckých či senátorských křeslech a  správních či dozorčích  radách etc.) Krize  ekonomické zákonitě přerůstají v krize sociální. 

Mocenské struktury jsou vytvářeny lidmi kteří na sebe vědí něco difamujícího. Něco, čím se vzájemně vydírají, ale z důvodu čehož se také vzájemně kryjí a protežují v institucionálním systému společnosti. Vydíratelnost a zbabělost jsou nejžádanější  předpoklady kariérního růstu v této "elitě". Tu je také   zakopaný pes podpory gendrových úchylek  které vytváří další mafiózní bratrstvo proti většině.

Deformaci společnosti tvoří koalice bosů politických  stran a médiálních bosů  kteří hanebně vysávají peníze ze státních rozpočtů.

Veletoky 0 a 1 které po neviditelných dálnicích internetu  obíhají zeměkouli  pouze zdánlivě dešifrují pohyb současného světa. Dnes peníze nejen, že nejsou kryty zlatem ale ani bankovkami. Dnes 93 %  peněz jsou čísla na monitorech  počítačů. Současná  magie neviditelné ruky trhu přinesla  následující paradox: když Vám někdo ukradne 100 Kč můžete to  zvědět a můžete s tím něco dělat, když někdo  ukradne miliardu   ze servru,  nic nepoznáme a ještě horší je, že  jsme  proti tomu bezmocní. 98 % světových kapitálových obchodů jsou virtuální směny, obchody s dluhy celých zemí, spekulace s kurzy měn ale i surovinami i potravinami

Digitalizace mění Svět který se stává jednou velkou vesnicí. Ano, Svět  mocných  obchází strašidlo svobody intertnetu !

Politici na místě řešení zásadních otázek opakují politické slogany s prošlou záruční lhůtou .  Mašinérie propagandy nepřítele z kohokoliv umí vyrobit.a

Napříč politickým spektrem každý kdo dostane do ruky kladivo moci začne lidi  vidět jako hřebíky!  

Hrozba sociální revoluce je reálná. Příčinou je  ostudná  chudoba většiny lidstva a chamtivost bohatých. Pod příjmem 1,25 USD na den (= čistá měsíční mzda 744 Kč)  živoří většina obyvatel rozvojových zemí. Optimistická prognóza pro rok 2030 je 4 USD na den. Američani mají již dnes 64 USD na den (=čistá měsíční mzda  38 074 Kč).  I v té šťastnější části lidstvakam patříme však stále živoří 2% obyvatel. Radikální rozdělení společnosti na bohatou elitu a chudé masy ve které materiální hodnoty produkující  dostávají pouze jejich menší část, mnohdy pouze tolik, aby se udržely  nad hranicí přežití  opět  znovu a znovu navozují sociální revoluce. Moderní levice musí přesvědčivě odhalit  švindl současného kapitalizmu kdy náklady se rozdělují  všem ale zisky jdou  do kapes 1%  nejbohatších kteří   vlastní polovinu světového bohatství. V nejbohatších státech  na oddálení revoluce  je řešením Všeobecný základní  příjem  a robotiztace výroby.
                                                                
Nadále  však platí  že Svět nemá problém nasytit chudé a hladové ale bohaté  ( Matka Tereza

Banky se staly čtvrtou součástí moci . Moc politická/výkonná , zákonodárná  a soudní je doplněna mocí bank. Banky fatálně selhávají a mají co napravovat. Na místě aby zabránily   zadlužování  jej organizují a nestoudně nás olupují  svými triky s penězi. Banky získaly zkušenost že jim vše projde, jsou totiž nezvratně čtvrtou součástí moci.

Tak jako mnoho generací přede mnou  elity stále  pokračují v dosavadním způsobu života business as usual a jak již staří Římané říkávali na svém vrcholu Carpe diem ( Užívej dne/"Po nás potopa")
Dobře informovaný pan Alan Greenspan mne schladil hlavu, když ve své knize "The age of turbulence" nedokázal  naší etapě historie, eufemicky pojmenovaný  věk chaosu,  dát časový horizont. Potácíme se v epoše lidstva kdy rozbíjet atom je snadnější než rozbíjet naši chamtivost a sobectví  přesto, že již  v Bibli je napovězeno v Knize přísloví (30:9)  Opatruj mne chlebem podle mé potřeby abych přesycen neselhal ani abych z chudoby nekradl. Všechny stávající recepty zklamaly, je třeba nového myšlení.

Důvody zániku vyspělé civilizace Římské říše   jsou stále živé a poučné : korupce, zbraně drží pouze žoldnéři,  zdvojnásobení počtu úředníků, zvýšování daní,  spory a podněcování sporů, pronikání barbarů.

Tajemství moci je založen na privilegiu vykladačství  ideálů svobody , práva a   spravedlnosti.  Z bývalého zločinu se stane hrdinství ale podle potřeby i  naopak. Panstvo  podporuje spřátelené politické strany aby měli klid  pro nacpávání  svých bezedných měšců .
Lidstvo nemá problém jak nasytit chudé ale bohaté
(matka Tereza ) 

Jak to vidí Gene Deitch Američan který žije s námi v Praze šťastně již 50 let !


Prorokování je těžké, obzvláště má-li se to týkat budoucnosti. Každá doba má své společenské trendy svou módu, svoji  filozofii, .....etc.  Ne vždy je  dokážeme vidět, když v oné době žijeme a uvědomujeme si je až zpětně. Tak třeba hnutí hippies: Vzniklo v 60. letech, mělo své důsledky v životním stylu celé generace, v kultuře, oblékání, protiválečném hnutí a tedy i v politice. Ale už v další dekádě se postupně vypařilo a i ze zapřisáhlých zkouřených hippiesáků se postupně stávali usedlé matky a proplešatělí tatíkové od rodin, zatímco přicházelo zase něco jiného.

Vždy  nakonec z  Brownova pohybu byla vykřesána životaschopná tendence pokroku. Nic není tak stálé jako změna. Pohyb  není vždy správný ani přímý ale tendence jsou stálejší. Díky Bohu stále jdeme cestou  prohlubující emancipace všch lidí , pokroku sociálního i technologického. 

To co se kazisvěti pokouší dělat proti  se rozplývá jako mrak na obloze, to mne povznáší, inspiruje a posiluje . 

V zájmu zachování svobody je nezbytné global wifi free a internet bez cenzury .