Advokát | Krédo | Životopis
Tample | Poutník | Kontakt  
Generál Vacek 6.kniha Generál Vacek věnování
28.6.2008 jsem se setkal se spolužáky  naší čety  z  vyššího voj.učiliště, dnes VVVA v Karlových Varech. Byl jsem  garantem setkání  a  párty s grilovačkou u privat bazénu.  Náš čestný host  pan generál Vacek  nám   podepisoval svoji  knížku Teď když máme co jsme chtěli. Mojí práci v ČSLA k mému údivu i spolužáků vysoce ocenil . Proto, že je to osobní ocenění od  člověka který  zná  mojí práci od nástupu služby ve velitelské funkci  v roce 1967 (já byl poručíkem, zástupcem velitele roty karlovarského motostřeleckého pluku  která byla vyčleněna k ochraně štábu divize a on majorem operačního oddělení divize) ,  později  mne poznal  i jako  zpravodajce.  


Václav Havel  gen.Miroslava Vacka  oceňoval  také na základě osobní znalosti  a hodnotil jej  jako nepostradatelného odborníka. Rostoucí tlak "veřejnosti" vedl k jeho vytlačení z federální vlády je fake news. Faktem  je, že na něho byl  kazisvěty spáchán atentát, když byl  kandidátem komunistů na prezidenta. Uměl se postavit  na tribunu a vést řeč k lidu,  má zkušenosti z práce poslance parlamentu .   

Pro  nás   starší vysloužilce vojáků z povolání ale i  mnohé vojáky základní služby  nebyl papaláš ale generál do míru i války.  Ne každý máme tyto schopnosti a  charisma  pro úspěšného velitele nezbytné. Lepšího generála neznám.

P.S.: 26.3. 2020 Izrael v současném chaosu Světa postavil do čela výkoné moci zkušeného generála  Benny Gantze