Advokát | Krédo | Životopis
Tample | Poutník | Sídlo  


Dívati na Svět očima milionáře

se jeví poněkud šťastným, neboť jak pravil někdo z Gucciových je lepší plakat v Rolls-Royce než se smát na koloběžce.

Toto rozpoložení mysli jsem prožil 30.března 1996 na večeři milionářů v hotelu Highlands Inn na Kalifornském pobřeží Pacifiku.
Zapadající slunce do Tichého oceánu , skaliska , příboj pod námi, to byl také opravdu dramatic ocean views.

VIP)* ve společnosti amerických milionářů , to lze zažít asi jenom jednou v životě, byl to happy day , tady mne konečně docvaklo, že něco umím . 
Určitě pouze jednou, takové totiž byly moje padesátiny a ty se určitě opakovat nebudou.
Vedle vzpomínek mne zůstal suvenýr: slavnostní menu , jmenovka označující moje čestné místo u slavnostní tabule a několik foto.

VIP jsem se stal jako exot  zpoza bývalé " železné opony "
Svoje ego laskám pocitem, že i já  jsem přispěl několik Američanů přesvědčit , že u nás doma nelezeme po stromech.  Po  ohromení Amerikou v Americe - Kalifornií se San Franciscem a Silicon Valley  jsem   Českou  kotlinu ze své duše nevymazal přesto, že jako dosud  i pro USA platilo veni - vidi - vici  když můj americký klient  mne katapultoval do High Society.   
Při své návštěvě   Berkeley University ,  v samém mozkovém centru BU, počítačovém sále Haas School of Business jsem svého asistenta překvapil zasednutím  k PC)** a  surfováním po TOP sajtech. 

Prozřetelnost zařídila, že  jsem za několik dní v Japan Garten Golden Gate parku dostal k čaji velmi příhodné fortunatly cookies a tak jsem se vrátil  z oblak na zem.Vydělané dolary jsem jako obvykle investoval do dalšího vzdělání:  na doporučení Johna jsem jsem se v Apple store SF seznámil s applovskou koncepcí  hardware a software, zaplatil kurz americké angličtiny (na foto z toulání po ulicích SF si můžete závistivě prohlédnout mojí krásnou učitelku) a nakonec  letenku,   vrátil jsem se tam kam patřím.

I love SF and Apple. 

)* Každý VIP začíná jako uplakaný počuránek a  pokud se dožije přirozené smrti, umírá většinou  jako posraný vzteklý dědek

)** PC tento americký vynález byl tehdy ještě 15 letý mladíček , ze kterého vyrůstá  Otesánek 

Dívati se na Svět digitálně

Udělejte si výlet do Kalifornie virtuálně,   s raketoplánem Endeavour na hřbetě B 747  si  prohlédněte pobřeží  , přístaňte  v Los Angeles  
a projděte se  po Rodeo Drive